Yazdır

Günümüzde enerji geri kazanımı sağlayan frenleme sistemleri, genellikle üretim aşamasındaki elektrikli ve melez kara taşıtlarının belli bir kısmına eklenebilen bir özellik olarak kabul görmektedir. Oysa Devimsel tarafından geliştirilen sistem şu an Türkiye’de dolaşımda olan 12 milyonu aşkın, EMEA sahasında 500 milyonu aşkın petrol ve türevi yakıt kullanan araca eklenebilir durumdadır.


ERB projesi kapsamında son ürün fiyatı konusunda rekabetçi, sistem öğeleri bakımından basit, minimum sistem parçası ithalatı gerektirecek ve küresel pazara çıkabilecek bir enerji geri kazanım sisteminin tasarımı ve üretimi gerçekleştirilmiştir.


Tüm ana yazılımlar ve patent başvurusu yapılmış / yapılmakta olan alt teknolojilerin şirketimize ait olduğu ERB sisteminde ABD ve Güney Kore'nin önemli teknoloji firmaları ile NDA ile imza altına alınmış kısmi çözüm ortaklıkları kurulmuştur.


Sistem 2 ayrı alt parçadan oluşmaktadır. Parçalardan biri tüm süreç yönetimini gerçekleştiren ve sistemin beyni sayılabilecek, tamamen elektronik alt sistemlerden oluşan ESM/RCU modülü diğeri ise elektromekanik sistemlerden oluşan PT modülüdür.


Ürün, pist testlerinde muhtelif sürüş rejimlerinde %20 - %50 bandında değişen oranlarda yakıt tasarrufu sağlamıştır.


Sistemin ilk uygulaması Türkiye pazarının %21'i olan yarım otobüsler ve kamyonetler için seri üretime hazırlandı. Haftanın 5 günü dolaşımda olan bir araç için yaklaşık amortisman süresi 3-5 ay arası olarak ön görülmüştür.


Ürünümüzün R1 üretimlerinin ilk satışı 2012 yılı içinde gerçekleşmiştir. Ürün iyileştirme, yerlilik oranı arttırma ve seri üretim için finansman arayışı süreçleri devam etmektedir.

Sosyal Medya

Site Hakkında

2010 yılının Ocak ayında faaliyetlerine başlamış olan Devimsel adlı teknoloji firmasının kurumsal Internet sayfalarına hoş geldiniz!

Devimsel, Enerji, Tüketici Elektroniği, Taşıt ve Savunma alanlarında çeşitli projeler gerçekleştirmekte ve yenilikçi ürünler ortaya çıkarmaktadır. Adı geçen alanlarda gerçekleştirdiği AR/GE projeleri dışında akademi ve endüstrinin ihtiyaç duyduğu ileri teknoloji ürünlerin ithalatını ve satışını yapmaktadır.